AVTOnaGAS — економія для Вас!

Які переваги і недоліки ГБО?

   Останнім часом використання зрідженого газу стало популярнішим, що пояснюється в основному дешевизною газу в порівнянні з бензином. Проте, в зрідженого газу як автомобільного палива є і інші переваги. Дуже важливим є те, що це екологічно чистіше паливо, у вихлопі при роботі на газі міститься менше шкідливих речовин, (майже в два рази менше). Газ має вище октанове число (порядку 100 і навіть вище залежно від складу). Відповідно, практично неможливі детонаційні пошкодження двигуна. Зменшується знос циліндро-поршневої групи. По-перше, при запуску холодного двигуна не утворюється плівки з бензину, що змиває мастило. По-друге, газ згорає повільніше і тиск в циліндрах наростає не так швидко. В результаті ударні навантаження на деталі двигуна менші. Завдяки кращому змішуванню газу з повітрям,(в порівнянні з бензином) і тому, що газова суміш рівномірно розподіляється по циліндру покращується ХХ двигуна, двигун працює м’якше і тихіше. Крім того, після запуску холодного двигуна на газі можна їхати практично відразу, не вимагається тривалого прогрівання як на бензині.
Газ не розріджує моторне масло, тому масло можна міняти рідше, ніж при експлуатації на бензині.

    Практично не утворюється нагару.

    Газ в порівнянні з бензином значно чистіший, тому в карбюратор не потрапляє бруд.

   В порівнянні з бензином, газ маж один недолік: менша теплота згорання. Тому при роботі на газі потужність двигуна менша приблизно на 5 %. Інколи радять поставити декілька раніше запалення. Проте, це спірне питання. По-перше, це доцільно робити лише на автомобілях, що працюють на високооктановому бензині (95 і вище), — з тим, аби не доводилося ставити запалення пізніше кожного разу, коли треба їхати на бензині. По-друге, існує думка (в результаті проведених досліджень), що на високих обертах при роботі на газі навпаки запалення має бути декілька пізнішим, ніж для бензину. Тому краще зберегти регулювання, що рекомендуються для бензину.

   Ще один недолік — місце в багажнику займає.

  І останнє — на газі не можна заводиться в холодну погоду (мінус 10 і нижче). В принципі, двигун заведеться, але це знижує термін служби діафрагми редуктора. Тому краще запускати на бензині, але вже при температурі двигуна близько 40 можна перемикатися на газ.